Gorkého 8

Košice

Slovensko

+421 917 762 305

Videá

Nenašli ste si dnes čas navštíviť naše štúdio? Presne pre vás sme pripravili pilatesové videá, ktoré vás prevedú cvičením on-line, kedykoľvek vám to bude vyhovovať. Medzi videami nájdete aj kratšie aj dlhšie zostavy cvičení s rôznym zameraním.

Základné princípy Pilatesu

Ak s Pilatesom ešte len začínate a radi by ste lepšie pochopili podstatu tohto cvičenia, máme pre vás zhrnutie základných princípov, ktorých zvládnutie vám pomôže cviky pochopiť, robiť ich bezpečne a efektívne a taktiež dosiahnuť požadované benefity, ktoré cvičenie Pilatesu prináša. Nebojte sa, naučenie sa týchto princípov je veľmi jednoduché a dokonca ich viete aplikovať aj do všetkých iných druhov cvičenia.

45 minút Pilatesu na celé telo s GUMOU

V tejto zostave sa nie len príjemne rozhýbete, ale aj posilníte všetky hlavné svalové skupiny. Flexband (naťahovacia cvičebná guma) vám pomôže precítiť svalstvo horných aj dolných končatín a klasickým pilatesovým cvikom dodá silovosť a spätnú väzbu v precítení pohybov. Nakoľko vo väčšine cvikov pracujú ruky, v cvičení sa kladie veľký dôraz na stabilitu ramien, lopatiek a zápästí pri jednotlivých pohyboch.

Čo robím, keď ma bolí krk...

Zopár jemných pohybov, ktoré spolu so sústredeným dýchaním pomáhajú priniesť celkové uvoľnenie a tým môžu pomôcť zredukovať napätie v krku. Cviky sú zamerané na aktiváciu hĺbkových svalov krku, čo pomáha uvoľniť tie napäté, povrchové.

Hĺbková aktivácia svalov jadra tela

Táto zostava s kruhom je zameraná na jemnú aktiváciu svalov trupu, ktoré stabilizujú našu chrbticu a tým ju chránia napríklad pred seknutím pri prudkých, nečakaných pohyboch. Taktiež sústredenie sa na dýchanie v kombinácii s jemnými, pomalými pohybmi nám pomáhajú tieto hĺbkové svaly v oblasti panvy, brucha, chrbta a bedrových kĺbov zapojiť a tým odbremeniť často preťažené svaly v oblasti drieku a krku.

Pilates zostava s kruhom pre silu a mobilitu

S pilatesovým kruhom vieme veľmi dobre precvičiť nie len ruky, ale aj posilniť svalstvo trupu a nôh a spestriť cviky, ktoré už poznáme. Táto zostava je zameraná na rovnomernú mobiliráciu chrbtice, ramien a bedrových kĺbov a na posilnenie hlavných svalových skupín.

Pre kríže a driek bez tuhnutia

Dajte si počas práce alebo po nej malú pauzičku na uvoľnenie a rozhýbanie správnym dýchaním a zopár cvikmi na mobilizáciu driekovej oblasti. Na tieto jemné cviky s hĺbkovým zameraním potrebujete cvičebnú podložku a overbal.

Hravý Pilates na celé telo s fitloptou

Ak máte doma fitloptu a cvičebnú podložku, toto je zostava, ktorú si môžete vyskúšať vrámci pravidelného cvičenia Pilatesu na celé telo. Je zameraná na posilnenie všetkých hlavných svalových skupín, na zlepšenie rovnováhy, reflexov, koordinácie a na spestrenie cvičebnej rutiny. Samozrejme nezabudnite na základné princípy, ktoré je potrebné počas každého cvičenia dodržiavať :)

Zacvičme si spolu STOVKU

Ak máte po ruke cvičebnú podložku a chceli by ste si dať jednu stovečku, nechajte sa viesť týmto kratučkým videom :)

Posilnenie JADRA TELA a mobilizácia CHRBTICE

Zostava na posilnenie brušných svalov, svalov chrbta, bedrových kĺbov a rúk. Okrem cvikov na brucho vás čakajú dosky, mostíky a cviky typu ROLL OVER. Po týchto cvikoch budete cítiť, že ste sa príjemne rozhýbali a mierne zapotili. Nezabudnite na základné princípy, čiže správnu formu počas cvičenia a dýchanie.

Ako nahradiť cvičenie na REFORMERI - svalstvo rúk

Aj horné končatiny vieme posilniť napriek tomu, že nemáme možnosť cvičenia na reformeri. V tomto videu máme pre vás cviky vlastnou váhou, vďaka ktorým precvičíte tricepsy, bicepsy, ramená, ale aj svalstvo jadra tela a to všetko na základe princípov Pilatesu.

Ako nahradiť cvičenie na REFORMERI - svalstvo nôh

Ak si z akéhokoľvek dôvodu nemôžete zacvičiť na reformeri a hľadáte spôsob, ako precvičiť svalové skupiny, ktoré výborne precítite na tomto prístroji, toto video vám ukáže zopár alternatívnych cvikov s váhou tela, ktoré vám nahradia základné reformerové cviky na dolné končatiny :)

50 minút s fitloptou a naťahovacou gumou

Zostava zo skupinového cvičenia z nášho Pilates štúdia s fitloptou a naťahovacou gumou vám vďala lopte príjemne rozhýbe chrbticu a pomocou gumy zas posilníte horné končatiny cvikmi, ktoré sú výborné aj na zdravie krčnej chrbtice. A samozrejme nechýbajú aj cviky na brucho ;)

Zameranie na bedrové kĺby a sedacie svaly

Pri tejto zostave cvikov zameranej na bedrové kĺby precítite a posilníte zadok a boky pričom sa vždy budete sústrediť na správne dýchanie a správnu cvičebnú formu podľa princípov Pilatesu.

25 minút na posilnenie a mobilizáciu jadra tela

Pre tých z vás, ktorí už skúsenosti s cvičením Pilatesu máte a poznáte základné princípy, poprípade si cviky viete modifikovať je táto rýchla zostava, v ktorej sa postupným prechádzaním z cviku do cviku sústredíme na posilnenie, ale aj mobilizáciu jadra tela ako aj končatín. V rámci jednotlivých skupín cvikov v tomto videu prechádzame plynulo z pohybu do pohybu bez prestávky, čo robí túto zostavu o niečo intenzívnejšou.

Rovnováha s posilnením nôh a rúk

Krátka zostava na zlepšenie rovnováhy pri ktorej posilníte nohy aj ruky :)

Posilnenie brucha a mobilizácia chrbtice

Krátka zostava cvikov na mobilizáciu a posilnenie brušných a chrbtových svalov. Stačí len 15 minút cvičenia či už ráno alebo po práci a budete sa cítiť lepšie :)

Ako vykonávať bežné aktivity bez zaťaženia chrbtice

Vyskúšajte si týchto niekoľko cvikov na nacvičenie správnych pohybov pri vykonávaní bežných aktivít počas dňa či už v domácnosti alebo aj inde. Pomôže vám to odbremeniť chrbticu a zapojiť napríklad svaly brucha a nôh.

Zopár nápadov na uvoľnenie krčnej chrbtive a hornej časti trupu

Dve zostavy, ktoré dobre padnú nie len po sedavom, stresujúcom dni v práci, ale aj ako strečing po náročnejšom cvičení.

Máte len 30 minút na cvičenie?

Aj za pol hodinku viete pekne precvičiť všetky hlavné svalové skupiny a cítiť sa lepšie s týmito dvoma zostavami :)