Gorkého 8

Košice

Slovensko

+421 917 762 305

Pilates

Pilates je cvičenie, ktoré má neskutočne veľa priaznivcov po celom svete najmä kvôli dnešnej "sedavej" dobe, kedy máme málo prirodzeného pohybu čím naše chrbtice a celkové pohybové zdravie trpia. Je to vlastne forma posilňovacieho cvičenia, pri ktorom sa kladie dôraz na správne dýchanie, spojenie pohybu s dychom a správne držanie tela počas cvičenia. Pilates má repertoár cvikov na podložke, ale aj prístrojoch, na ktorých sa cvičí proti odporu spružín (napríklad reformer a cadillac).

Výsledkom tohto cvičenia je:
  • úľava od bolesti spôsobenej svalovým napätím a nesprávnym dýchaním
  • uvedomenie si nesprávneho držania tela a nadobudnutie správnejšieho držania tela
  • nadobudnutie správnych pohybových vzorcov pri bežnom pohybe či športe (poradie, v akom sa svaly zapájajú)
  • celkové spevnenie tela, posilnenie brušných aj chrbtových svalov a opať, ich zapájanie v správnom poradí, aby nedošlo k preťaženiu určitých svalových skupín
  • zlepšenie rovnováhy a celkovej kondície
  • Pilates je tiež dobrou prípravou na viac intenzívne druhy cvičenia a športu
Inštruktorky Pilatesu

Katarína Bodnárová

Základy trénerstva som získala počas štúdia na vysokej škole v Spojených štátoch v odbore Veda a technológia cvičenia (Exercise Science and Technology) a po absolvovaní základných a stredne pokročilých kurzov Pilatesu na podložke, reformere, cadillacu a bareloch cez Kanadskú organizáciu Merrithew Health&Fitness som sa stala trénerkou STOTT PILATESU®. Venujem sa osobným tréningom ako aj skupinovým lekciám. Na individuálnych hodinách vám rada vytvorím zaujímavý cvičebný plán či už ste v Pilatese úplní nováčikovia, alebo pokročilí. Na skupinových hodinách sa snažím poskytnúť modifikácie a variácie pre začiatočníkov aj viac skúsených cvičencov, aby si počas cvičenia prišiel každý na svoje a využil čo najviac benefitov, ktoré Pilates ponúka.

Silvia Bubeňková

Pilates cvičeniu som sa začala venovať pred štyrmi rokmi a čoskoro sa stal mojou vášňou. Kurz v profesionálnom centre IQ POHYB v Prahe a kurz STOTT PILATES® instructor v Brne, mi poskytli bohaté základy, ktoré Vám veľmi rada odovzdám a s nadšením budem rozvíjať spolu s vami. Nezáleží na tom či ste začiatočníci alebo pokročilí, na každej hodine Vám viem ponúknuť cviky odstupňované v náročnosti, takisto sa na mojich hodinách stretnete s mnohými kreatívnymi modifikáciami pôvodných cvikov.